KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14023129
nr 1402 3129
Bertil Widbrant
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Sjö. Signerad. Olja på duk, 24x33 cm, yttermått inklusive ram: 38x47 cm
Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 7 juni 2021
kl 18:29:52
4/6 08:34:13
150 kr
7/6 17:30:17
Bertil Widbrant
Läs mer om Bertil Widbrant